Perfumy naturalne to produkt, który naprawdę warto wypróbować

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jednymi z najtrudniejszych do znalezienia kosmetyków są perfumy, które nie zawierałyby drażniących, sztucznych składników. Chodzi przede wszystkim o alkohol i ftalany. Czym w takim razie są perfumy określane jako ‚naturalne’?

Tradycyjne perfumy, które możemy dostać w każdej większej drogerii składają się z wytworzonych sztucznie, syntetycznych aromatów. To również dzięki ich dodatkowi zapach jest w stanie długo utrzymać się na Twojej skórze. W większości są oto jednak substancje szkodliwe dla zdrowia, powodując problemy ze skórą, układem oddechowym czy migrenowe bóle głowy.

Olejki eteryczne, będące głównym składnikiem perfum organicznych, są bezpieczne w niewielkich ilościach. Muszą być też dobrej jakości i pochodzić z pewnego źródła. Produkuje je stosunkowo niewiele marek, które są trudno dostępne w popularnych drogeriach. Powoli się to zmienia, ostatnio między innymi Sephora stworzyła osobny dział GOOD FRAGRANCE dla perfum naturalnych, wegańskich i eko.

Warto też odwiedzić niszową perfumerię. Organiczne zapachy znajdziemy w ofercie polskiej marki kosmetycznej Fridge by yDe. Jej właścicielka, Magda Beyer, sama komponuje naturalne perfumy. Unikalne zestawienia aromatów znajdziesz również w manufakturze JAN BARBA.

Przeczytaj też: 6 faktów o perfumach, o których prawdopodobnie nie miałaś pojęcia

Zdjęcie główne: Mareefe/ pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak wybrać idealne naczynie do domowej fermentacji?
Jak wybrać idealne naczynie do domowej fermentacji?
Poznaj tajniki domowej fermentacji i dowiedz się, jakie naczynie sprawdzi się najlepiej. Artykuł bogat w praktyczne wskazówki i porównania różnych typów naczyń.
Logopeda Dziecięcy – Mistrz Słów i Wspierający Głos Maluchów
Logopeda Dziecięcy – Mistrz Słów i Wspierający Głos Maluchów
W fascynującym świecie dzieciństwa, logopeda dziecięcy wchodzi na scenę jako bohater, który pomaga maluchom odkrywać moc słowa.
Jak wysokiej jakości komponenty wpływają na efektywność pracy ładowarek teleskopowych
Jak wysokiej jakości komponenty wpływają na efektywność pracy ładowarek teleskopowych
Wysokiej jakości komponenty zwiększają wydajność i wytrzymałość łądowarek teleskopowych. Dowiedz się, jak dobrać najodpowiedniejsze części do tych specjalistycznych maszyn.