Jak szukać idealnych jeansów w second-handach?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Coraz więcej osób kupuje ubrania w second-handach. Nic dziwnego, taka forma zakupów jest ekologiczna, tania i pozwala na dużą kreatywność. Możesz znaleźć propozycje, które są totalnie unikalne, takie jak np. dobre jakościowo jeansy, które w sklepie kosztują ponad 600 zł, a w lumpeksie maksymalnie 100 zł. Jednak czym kierować się podczas łowów w sklepach z używaną odzieżą?

Jeansy z lumpeksu – dlaczego są lepsze niż te prosto ze sklepu?

Mimo tego, że nie brakuje zwolenników ubrań kupowanych w second-handach, to warto uświadomić większą rzeszę osób, dlaczego warto to robić. W przypadku jeansów jest to niezwykle ważna kwestia ze względu na środowisko. Produkcja jednej pary spodni wykonanych z tego materiału zużywa bardzo duże ilości wody. Oczywiście jest to tkanina, która nie niszczy się zbyt szybko, dlatego nawet po wieloletnim użytkowaniu, dobrze się prezentuje.

Z pewnością wiele zależy od tego, w jaki sposób się o nie dba, jednak, zamiast wyrzucać je do śmieci i kupować nową parę w sklepie, warto oddać swoje jeansy, a kolejne spodnie zakupić w lumpeksie. Dzięki temu ktoś będzie mógł skorzystać z naszego ubrania, a my będziemy mieli nowy ciuch w swojej szafie. Warto wspomnieć, że poszukiwania takich spodni wymagają wprawy i należy wiedzieć, jakimi wytycznymi się kierować.

W jaki sposób szukać jeansów w sklepie z używaną odzieżą?

Do znalezienia perfekcyjnych spodni z pewnością potrzeba wyjątkowej selekcji. Pierwszą rzeczą jest wybranie sklepów z najlepszymi produktami. W każdym mieście, większym czy mniejszym, możesz znaleźć lumpeksy z ubraniami z wyższej półki, a także tymi, które są przeciętnej jakości. Jeśli zależy Ci na najlepszych jeansach, które pozostaną z Tobą długi czas, warto zajrzeć do lepszych second-handów.

Skoro masz już listę miejsc, w które warto się udać, należy rozpocząć poszukiwania idealnej pary. Wstępną selekcję należy zrobić na podstawie rozmiaru. Wyszukaj zatem wersję, która będą na Ciebie pasować. W niektórych punktach są one nawet poukładane właśnie według wymiarów. Następnie sprawdź metki. Dobrze jest wcześniej zapoznać się z tym, jakie marki produkują najlepszej jakości rozwiązania, które przez lata w zasadzie się nie przecierają i nie zmieniają swojej formy. Do tego mają z reguły świetne, ponadczasowe fasony, które przez długi czas będą znakomicie się prezentować. 

Jeśli jednak na spodniach nie ma metki z firmą, warto sprawdzić skład. Idealne jeansy, które świetnie leżą, zostały w dużej mierze zrobione z jeansu z dodatkiem elastanu. Dzięki temu znakomicie dopasowują się do sylwetki i nie ograniczają ruchów.

Na ostatnim miejscu pozostawiamy fason, który często wystarczy dopasować do sylwetki. Nie wszystkie modele, które akurat są na topie, sprawdzą się dla każdej figury. W modzie obecnie panuje duża dowolność i nawet światowej klasy influencerki kierują się tym, jak wyglądają w danym ubraniu, a niekoniecznie tym, co jest modne. Pamiętaj, aby po powrocie do domu dokładnie wyprać jeansy, ponieważ te kupione w lumpeksie mają na sobie specyficzny zapach, a często również środki chemiczne, które mają na celu dokładne usunięcie z nich bakterii.

zdj. główne: Waldemar Brandt/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Fleksitarianizm – na czym polega ta dieta?
Fleksitarianizm – na czym polega ta dieta?
Ta dieta bazuje głównie na składnikach roślinnych, ale nie wyklucza okazjonalnego spożywania mięsa. Jest zdecydowanie zdrowsza niż najczęstszy sposób odżywiania, […]
Na jakiej podstawie ustalany jest podział majątku?
Na jakiej podstawie ustalany jest podział majątku?
Istnieją różne podstawy, na których może być ustalany podział majątku, a dokładne zasady różnią się w zależności od miejsca i rodzaju sytuacji.
Jak wybrać idealny obraz z motywem zwierzęcym do twojego domu
Jak wybrać idealny obraz z motywem zwierzęcym do twojego domu
Odkryj unikalne wskazówki, jak wybrać doskonały obraz z motywem zwierzęcym, który dopasuje się do stylu Twojego domu i podkreśli jego charakter.